Jedna z największych w Polsce hal do składowania nawozów powstaje w Szczecinie. Gigantyczny magazyn stanie przy ul. Gdańskiej. Ma pięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.
 
– Taki obiekt pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze – mówi kierownik budowy Leszek Bobrowski. – Chodzi przede wszystkim o czas postoju statków. To są duże koszty. Inwestor musi bardzo szybko rozładować statek, przewieźć materiały, a w związku z tym najgorszy jest magazyn, w którym to się może zapchać. To jest duży gabaryt, żeby kilka samochód mogło na raz wjechać i wyładować materiały.
 

W magazynie zmieści się ponad 30 tysięcy metrów sześciennych nawozów. – Wszystko jest bezpieczne i nie będzie wpływać negatywnie na środowisko – zapewnia kierownik budowy. – Został przeprowadzony test, gdzie urzędnicy pojechali do inwestora i w istniejących magazynach sprawdzili, jak nawozy się zachowują i co się z nimi dzieje. To potwierdziło, że nawozy nie pylą i nie wyziewają żadnych zapachów.Inwestycja firmy Gryf Stevedoring jest warta kilkadziesiąt milionów złotych. Ma być gotowa w kwietniu przyszłego roku.

LINK DO ARTYKUŁU I GALERII